Co robimy i dlaczego.

REDUKT powstał, aby stworzyć alternatywę do tradycyjnego sposobu myślenia o miejscach do mieszkania, pracy i wypoczynku. 

Uważamy, że gdy zredukujemy do rzeczywistych naszych potrzeb przestrzenie, w których będziemy mieszkać lub odpoczywać,  dużo szybciej i taniej  będziemy mogli zrealizować nasze plany i marzenia. Przykład? Wiele osób chciałoby mieć dom na wsi, ale odkłada taką decyzję latami: bo trzeba kupić ziemię, bo trzeba zbudować dom, bo kredyt, bo wiele obaw, czy da się pogodzić życie prywatne i zawodowe przy dojazdach. I my proponujemy rozwiązanie tej sytuacji: dom na kołach, który można ustawić na wynajętym kawałku ziemi, korzystać z niego i życia przy minimalnych obciążeniach, sprawdzić jak to jest, zmieniać miejsca i mieć nowy plan.


Pierwsze nasze realizacje i projekty to mobline domy na kołach.

Są propozycją dla tych, którzy chcą żyć zdrowo, prosto, korzystać z wolności i jednocześnie oczekują dużej elastyczności - od siebie i domu. Dlatego budujemy je na kołach. Dzięki temu, że nie są trwale związane z gruntem, nie trzeba decydować się na jedno miejsce, w którym staną. W zależności od indywidualnych potrzeb, można je współdzielić i łatwo przewozić. Można je ustawić na własnej działce lub wynająć ziemię, na której mają stanąć. Mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów - jako całoroczny dom lub domek na weekendowe wyjazdy. To pomysł na dodatkową przestrzeń, studio w ogrodzie lub biuro poza domem czy domek na wynajem.


Konstrukcje REDUKT mają dostosowywać się do Użytkownika, pozwalać mu na zmiany oraz oddawać pole dla nieskrępowanych planów i działań.

Nasze małe, mobilne konstrukcje mają źródła w potrzebach i stylu życia współczesnych mieszkańców miast. Jesteśmy ciekawymi świata indywidualistami, zmieniamy nasze zainteresowania i zawody, pracujemy zdalnie, przeprowadzamy się, ciągle przemieszczamy się między biurami, krajami, domami przyjaciół. Coraz częściej zamiast nowej kanapy kupujemy bilet na inny kontynent a komfort odnajdujemy w świadomym ograniczeniu wszystkiego, co musimy wozić ze sobą. I jednocześnie ta nasza podatność na ruch i doświadczanie każe nam zatrzymać się co jakiś czas w naturze, odbudować siły, uciec przed zgiełkiem, być off-line tylko dla bliskich i dla siebie. Dlatego domy REDUKT ustawisz tam, gdzie chcesz, a ich wyposażenie dopasujesz szybko to tego, czego akurat potrzebujesz.


REDUKT wpisuje się w wiele światowych i lokalnych trendów. Jesteśmy dla wszystkich otwartych na zmianę.

Tiny house movement, minimalizm, downsizing, zrównoważony rozwój, zmniejszone oddziaływanie na środowisko, lokalność, DIY, mobilność, mikroarchitektura - to tylko wybrane z trendów, w których osadzamy nasze działania i z których czerpiemy. Mielibyśmy z pewnością wiele tematów do rozmowy z miejskimi nomadami. Przede wszystkim jednak chcemy być propozycją dla wszystkich, którzy są otwarci na zmianę i nie chcą jej przez lata odkładać.


 

O nas i tych, którzy z nami.

Marcin Jarysz, założyciel Redukt.

Jestem szczęściarzem, bo zajmuję się zawodowo rzeczami, które mnie bardzo ciekawią.

Od lat interesuję się mikrobudownictwem, nanotekturą, mobilnymi, modułowymi i niestandardowymi rozwiązaniami dla dynamicznie zmieniających się społeczeństw. Dlatego założyłem REDUKT - podmiot, w którym zajmujemy się projektowaniem i budową tych nieszablonowych form architektonicznych oraz ich popularyzacją. 


Architekci i profesjonaliści od małych przestrzeni.

 

Małe rozmiary domów, ergonomia, modułowe wielofunkcyjne meble, mobilność, ograniczenia wagowe i  konstrukcyjne to tylko wybrane obszary, które trzeba uwzględnić na etapie projektowania. Zadania te powierzamy architektom i konstruktorom, których zainspirowaliśmy naszą wizją domów. Dzięki temu w naszych domach możemy zaproponować unikalne, bezpieczne i dopracowane rozwiązania. Stała współpraca z architektami i konstruktorami pozwala nam także na przygotowanie projektów pod indywidualne potrzeby użytkowników. 

Domy REDUKT-01 i REDUKT-02 to projekty, które stworzyliśmy z architektką Krystyną Filipiak.


Budujemy lokalnie z firmami rodzinnymi.

Budowa małych domów na kołach to wyzwanie wymagające niestandardowych, szytych na miarę rozwiązań. Budujemy je we współpracy ze sprawdzonymi i doświadczonymi lokalnymi firmami rodzinnymi, które zaraziliśmy ideą mobilności i naszym podejściem do małych przestrzeni. Dzięki temu nasze domy wykonane są z najwyższą starannością i przede wszystkim posiadamy dużą elastyczność w dostosowywaniu ich do konkretnych potrzeb zamawiających. Nie są produktem masowym, lecz jednostkowym dziełem rzemieślników, stolarzy, ślusarzy i specjalistów od rozwiązań instalacyjnych.


 

©REDUKT 2017-2018