Jakie korzyści dają tiny houses i domy Redukt? cz. 1

Dla każdego coś innego jest ważne. Poniższe walory i motywacje przeplatają się w stylu życia osób, które zdecydowały się na dom na kółkach i dopiero otwierają listę możliwości. 

Redukt-01A w drodze na wieś

Wolność i niezależność

Tiny house można łatwo samemu przewozić, a jeśli nie posiadamy własnego odpowiedniego auta, łatwo i dość tanio zamówimy transport. Nie trzeba decydować się na jedno miejsce, w którym zamieszkasz lub będziesz odpoczywać w naturze. Można zmieniać miejscowości, np. ze względu na swoją pracę, i jednocześnie mieć swój dom ze sobą. Wiele osób chce zamieszkać poza dużym miastem, ale ma obawy, czy np. jest w stanie pogodzić życie zawodowe z dojazdami i czy w ogóle mieszkanie na wsi jest dla nich. Domy Redukt budujemy na kołach, żeby ułatwić korzystanie z wolności, spróbować siebie, różnych miejsc.

Wyrażają indywidualny charakter

To, co przyciąga uwagę w tiny house, to dbałość o detal, indywidualne rozwiązania. Widać pracę rzemieślników, którzy wykonali unikalne meble, schowki, schody, elewacje – wszystko po to, żeby dostarczyć dom, który odpowiada potrzebom i oczekiwaniom konkretnej osoby.

Każdy dom Redukt powstaje na indywidualne zamówienie. Możesz zadecydować o różnych opcjach wykończenia, meblach, detalach, technicznych udogodnieniach. Dzięki temu mogą wyrazić ciebie, twoje zainteresowania, sposób życia.

Przestrzeń w domach Redukt można dowolnie zaaranżować.

Zmniejszone oddziaływanie na środowisko

Dla coraz większej ilości osób ma duże znaczenie, w jaki sposób oddziałujemy na środowisko i jaki ślad po sobie pozostawiamy. Do wybudowania małego domu potrzeba odpowiednio mniej materiałów. Budowanie w małej skali pozwala na wykorzystywanie komponentów ekologicznych i naturalnych, które zazwyczaj są droższe niż najbardziej popularne rozwiązania (choć nie zawsze!), i na które nie moglibyśmy sobie pozwolić przy budowie dużego domu.

Mieszkając z małym domu produkujemy mniej śmieci, zużywamy mniej energii i wody niż w standardowym domu. Wielu użytkowników tiny houses jest w stanie wytworzyć i zgromadzić samodzielnie energię, która niezbędna jest do funkcjonowania ich domów. To między innymi bierzemy pod uwagę w domach Redukt, w których dachy zaprojektowane są tak, aby pomieściły określoną ilość paneli fotowoltaicznych.

Niższe koszty życia

Kupno tiny house wiąże z niższymi kosztami niż wybudowanie tradycyjnego domu. Dla wielu jest to jedyna dostępna opcja posiadania własnego domu. Nawet jeśli musi to się wiązać z pożyczką np. w banku, to jest ona niższa i tańsza. Ograniczona przestrzeń domu powoduje, że bardziej kontrolujemy się, gdy robimy zakupy. Zużywamy mniej wody, gazu i prądu, więc za rachunki płacimy także mniej. Mamy mniej wydatków na utrzymanie czy sprzątanie domu.

Możesz wybierać i zmieniać widok z okna

Wiele sposobów wykorzystania

Dom całoroczny. Domek na weekendowe wyjazdy za miasto. Mobilne biuro. Studio do pracy w ogrodzie. Dodatkowa przestrzeń za domem. Chatka w górach na narciarskie wypady. I z pewnością wiele innych. Możemy od podstaw zaprojektować i wybudować Redukta z odpowiednim przeznaczeniem. Ale jego uniwersalność można rozumieć także tak, że ten sam jeden dom będzie nam służył na wiele sposobów – możemy łatwo zdecydować o zmianie naszych planów i miejscu, w którym go postawimy.